Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, зауваживши, що поки точно невідомо, що саме окупанти перевозили на морському судні.

Дивіться також Снаряд, як у слоу моушн, летів у мене, – азовець про поранення та евакуацію з "Азовсталі"

Які є версії

Як наголосив Андрющенко, найімовірніше, там не перевозили військову техніку та зброю. Переважно її важко розвантажити та складно перевозити. Техніку не сховаєш по вагонах. Для її перевезення потрібна спеціальна платформа.

А от ящики з боєкомплектом. Це може бути. Уявіть, що таке 10 – 20 тисяч тонн боєкомплекту. Кулі, снаряди будь-що. Спокійно собі перетягнуть з порту у Волноваху. Це займе добу, якщо нормально все зробити,
– припустив Андрющенко.

Дивіться розмову з Петром Андрющенком на ютубі 24 Каналу

Також окупанти зараз посилено встановлюють зв'язок для потреб фронту. Це – габаритні "глушилки", які схожі на вишки мобільних операторів. Можна припустити, що вони також перевозили їх на морському судні.

Насправді там реально було перевезти багато речей. Але поки немає точно інформації.

Багато речей. Є багато варіантів. Зв'язок, інженерні матеріали, РЕБи. Все, що завгодно, та все, що є цінним для росіян,
– зазначив Андрющенко.

Ситуація в Маріуполі: коротко

  • Маріуполь перебуває в окупації з травня 2022 року. Під час бойових дій російські окупанти буквально знищили місто. Нещодавно оприлюднили фотографію, де від житлового будинку в Маріуполі залишилася лише шахта ліфта.
  • Окупанти також посилено працюють в маріупольському порту. Після робіт з поглиблення дна вони взагалі пригнали поблизу морський балкер.
  • Нещодавно в Маріуполі зникла маленька дівчинка. Третьокласниця Еля пішла гуляти вдень, але не повернулася додому.