Про це повідомила нардеп, член групи з міжпарламентських зв'язків з Польщею Оксана Юринець.

26 січня з’явилась інформація, що Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів. Кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів можуть понести лише ті, хто публічно заперечує ці події.

Читайте також: Порошенко жорстко відреагував на польський закон про "заборону бандерівської ідеології"

За словами Оксани Юринець, Україна наразі потребує порад міжнародних експертів у вирішення резонансного питання, оскільки ситуація вже вийшла за рамки звичайних відносин двох країн. Водночас ключовим питанням залишається захист прав людей, які проживають за кордоном, тому Андрій Парубій 1 лютого скликатиме нараду, де дискутуватимуть стосовно прийняття резонансних законопроектів у Сенаті Польщі.

Станом на сьогодні ситуація є вкрай складною. Це небезпечне рішення має віддалені наслідки не лише для України, але й для Польщі. Консули ж наразі дуже стурбовані тією ситуацією, яка склалась,
– зазначила Оксана Юринець.

Нардеп переконана, що українці повинні реагувати на польські законопроекти на всіх гілках влади.

Нагадаємо, що 1 лютого резонансний закон таки ухвалили в Сенаті Польщі. В українському Міністерстві закордонних справ вважають, що це чергова спроба нав’язати однобічне трактування історичних подій і що Польща намагається зобразити українців "злочинними націоналістами".