Міністерство закордонних справ Республіки Австрії з гумором відреагувало на появу угорського прем'єра Орбана з шарфом "Великої Угорщини". У міністерстві поінформували угорських сусідів, що Транслейтанії вже давно не існує.

До теми У МЗС відреагували на шарф Орбана: викликають посла й вимагають вибачень

Таку витівку не сприймають серйозно

Речниця відомства також повідомила, що дипломатичні кроки проти Угорщини з боку Австрії не плануються, оскільки це питання не сприймається серйозно.

Між тим, в австрійській партії "Зелені", яка є членом урядової коаліції, висловилися більш жорстко з приводу шалика Орбана. Як заявив речник "Зелених" з європейських справ Міхаель Раймон, провокація з боку Орбана під час агресивної війни Росії проти України є "неприйнятною". За його словами, глава угорського уряду та посол Угорщини в Австрії мають вибачитися.

Що відомо про скандал з Орбаном

  • 20 листопада Орбан надягнув фанатський шарф на зустріч із футболістом Балажем Джуджаком, який провів прощальний матч за збірну Угорщини. Прем'єр Угорщини у своєму фейсбуці опублікував відео з Джуджаком. На кадрах у роздягальні угорської команди Орбан стояв із шарфом, на якому зображено карту "Великої Угорщини".
  • У МЗС Румунії відреагували на вчинок угорського прем'єра, пишуть румунські ЗМІ. Відомство передало послу Угорщини у Бухаресті "тверде несхвалення" вчинку Орбана.
  • Свої "виправдання" прем'єр Угорщини оприлюднив у соцмережах. На думку Орбана, футбол, так би мовити, поза політикою.
  • У Міністерстві закордонних справ нашої держави жорстко розкритикували дії Орбана. Речник Олег Ніколенко наголосив, що пропагування в Угорщині ідей ревізіонізму не сприяє розвитку українсько-угорських відносин та не відповідає принципам європейської політики.

Більше про це – черговий скандал навколо Орбана: дивіться відео