Вранці 13 серпня на засідання з цього приводу зібралось Національне агентство з питань запобігання корупції.

Керівник агентства Наталія Корчак зробила гучну заяву про те, що за два дні до запуску системи вона має неналежний рівень захисту.

Вона пояснила, запуск системи електронного декларування на нинішньому етапі, без атестату відповідності системі захисту інформації, неможливий, оскільки є дуже вразливим до хакерських атак.

З моменту отримання атестату та інформація, яка поступає в систему електронного декларування, вона вже є такою, що є доказовою базою для прийняття юридично значимих рішень. Поки його немає, виникає питання, хто буде нести відповідальність за модифікацію тих даних, які будуть у систему потрапляти,
– зазначила Корчак.

За її словами, навіть не дуже професійні хакери зможуть легко вносити зміни в заповнені декларації.

Дивіться також: Що і кому потрібно виконати для запуску електронного декларування в Україні

"Запустити систему без будь-якого мінімального захисту, це означає, що на стадії заповнення декларації з персонального комп'ютера і на стадії, коли ці дані поступають у відповідну систему, будь-який хакер середньої руки зможе цю систему зламати і модифікувати дані", – пояснила голова НАЗК.

Напередодні прем’єр-міністр Володимир Гройсман пригрозив, якщо система електронного декларування не буде запущена вчасно, то причетні особи понесуть відповідальність.

Нагадаємо, 15 серпня в Україні повинно стартувати електронне декларування доходів. Напередодні президент Петро Порошенко наголосив, що не дозволить жодного відтермінування цієї процедури.