Про це він заявив під час прес-конференції, яку провів напередодні, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, у результаті подій в церквах Запорізької єпархії порушено вже кілька кримінальних справ.

Читайте також: У Запоріжжі через українську мову ледь не побилися священики УПЦ МП

При цьому митрополит висловив здивування з приводу претензій, пред'явлених його єпархії правоохоронними органами.

Якщо треба, я готовий дати свідчення під присягою. Відкрито кілька кримінальних проваджень. Як я дізнався з офіційного повідомлення, ми розпалюємо, здійснюємо розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Але ображають нас, а ми розпалюємо? Розпалюємо своєю присутністю? Але ми громадяни України,
– заявив митрополит Лука.

Також він зазначив, що священникам ніхто не забороняє говорити українською мовою.

"Там написано, що ми забороняємо нашу державну мову. Я не знаю таких заборон. У нас є канони, і ми живемо тими канонами, яким вже понад 2000 років. Я готовий пояснити і дати свідчення. Мені нема чого боятися. Я скажу правду", – наголосив священослужитель.

Нагадаємо, ввечері 31 грудня у Запоріжжі чоловік напідпитку вистрибнув з вікна багатоповерхового будинку і впав на 2-річну дитину. Малюк загинув. Під час похорону священик УПЦ МП Євген Молчанов відмовився відспівувати мертвого хлопчика, попри вмовляння батьків.

Згодом проти окремих представників Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), ГО "Союз православний "Радомир" було розпочато розслідування за ознаками кримінального правопорушення спрямованих на розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, приниження національної честі громадян України, засудження представників церкви, які говорять українською мовою.