Раніше було відомо, що в Чорне море Росія вивела фрегат "Адмірал Макаров". Власне, вранці 28 листопада у Військово-морських Силах проінформували, що до нього на підмогу підпливли 2 підводні човни.

Дивіться також Сильний шторм знищує оборону Криму: військове зведення від Світана

Загроза з моря: скільки "Калібрів" загалом

Як зазначають у ЗСУ, загальний залп ракет типу "Калібр" може становити до 16 одиниць. Тобто загроза ракетних обстрілів, попри мінливу погодну ситуацію, досить висока.

У Чорному морі перебувають 3 ворожих кораблі, які є носіями крилатих ракет "Калібр". Загальний залп до 16 ракет,
– йдеться у повідомленні.

У Силах оборони Півдня закликають не панікували, хоч і атаки можливі. Натомість варто подбати про власну безпеку і в разі повітряної тривоги оперативно піти в укриття.

Яка ситуація в Чорному морі станом на 28.11.23, 08:00
Яка ситуація в Чорному морі станом на 28.11.23, 08:00 / Інфографіка ВМС

Важливо, що в Азовському морі ворожі кораблі – відсутні та за добу в інтересах Росії прохід Керченською протокою не здійснювався. Водночас в Середземному морі було зафіксовано 2 ворожі кораблі.

Більше про шторм

  • Як повідомляли у ВМС, небезпечна погода в Чорному морі змусила Росію на певний час повернути всі свої військово-морські кораблі та ракетоносці в пункти базування.
  • Аналітики з Інституту вивчення війни наголошують, що шторм пошкодив залізничні лінії окупантів в прибережних районах. Також він розсіяв мінні поля, спричинивши дрейф вибухівки по частині морського узбережжя.
  • Про негоду в районі Кримського півострова синоптики попереджали заздалегідь. Там зазначали, що хвилі сягатимуть від 6 до 8 метрів заввишки – тобто матимуть висоту триповерхового будинка.