Згідно зі свіжими результатами опитування, обов'язкове вивчення російської мови у школах підтримують менша за 10% українців.

Важливо Російська не потрапила навіть у топ-5 іноземних мов, знання яких українці вважають необхідними

На думку опитаних, діти та підлітки мають вивчати:

  • англійську мову – за неї проголосували 86,4% респондентів;
  • німецьку – 19,4%;
  • французьку – 14%;
  • російську – 9,5%.

Далі йдуть іспанська, польська, португальська, китайська та арабська.


Яку іноземну мову мають обов’язково вивчати у школах / Фото Active Group

Цікаво, що найбільше (96,6%) опитаних у віці від 18 до 29 років вважають, що саме англійську мають вивчати у школах. Натомість за вивчення російської проголосували переважно люди 40 – 49 років (12,1%). Найменше хочуть, аби в українських навчальних закладах викладали російську, люди віком 60+, таких 7%.

Натомість за викладання російської проголосували більшість тих, хто живе у селі, а не в місті. Думки щодо цього питання розділилися у чоловіків та жінок. Так, обов'язкове викладання російської у школах підтримують:

  • 12,2% чоловіків;
  • лише 7,6% жінок.


Як розділилися думки українців у цьому питанні / Фото Active Group

Що відомо про опитування?

У дослідженні 29 – 30 травня взяли участь 1200 респондентів. Метод – індивідуальне інтерв'ю. Вибірка двоступенева, репрезентативна за статтю та віком. Участь в опитуванні брали чоловіки та жінки віком від 18 років, які проживають в усіх регіонах України, окрім тимчасово окупованого Донбасу та Криму. Теоретична похибка вибірки при довірчій ймовірності 95% не перевищує 2,9%.