У дослідженні є зокрема спроби оцінити загальні втрати армії і бюджету Росії від війни в Україні.

Ідея доповіді "Путін. Війна" про роль Росії в анексії Криму та участі російських військових у бойових діях на Донбасі належить співголові партії РПР-ПАРНАС Бориса Нємцова. Вбитий опозиціонер намагався протиставити свою доповідь офіційній пропагандистській версії Кремля.

У відкритому доступі текст доповіді з'явиться сьогодні о 12:00. Однак головні тези розслідування вже з'явились у мережі.

Близько 53 млрд рублів було витрачено з російського бюджету на війну на сході України за десять місяців",
— підрахував співавтор доповіді експерт Сергій Алексашенко.

Він пояснив, що 21 млрд рублів потрібно на утримання 6 тис. добровольців, 25 млрд — на підтримку 30 тис. місцевих бойовиків, а ще 7 млрд — на експлуатацію, обслуговування і ремонт техніки.

80 млрд рублів було витрачено владою російських регіонів на утримання біженців з Донецької та Луганської областей України з липня 2014 року,
— додав Алексашенко.

Крім того, згідно з даними доповіді, за рік після приєднання Криму росіяни втратили зі своїх зарплат 2 трильйони рублів і зі своїх заощаджень — ще 750 млрд рублів.

Економіст пояснив, що у зв'язку із західними санкціями і відповідним продуктовим ембарго ціни додатково зросли на 5,5%. Саме ця цифра закладена в основу розрахунків.

Читайте також: З'явились докази присутності військ РФ на Донбасі з доповіді Нємцова