Пряма трансляція на
Останні випуски

Скільки українських пам'ятників постраждали від радикалів Польщі

- Читать новость на русском

Інститут національної пам'яті підрахував, що лише за останні три роки у Польщі спаплюжили щонайменше півтора десятки монументів відомим українцям та важливим подіям.

У селі Верхрата Підкарпатського воєводства двоє злочинців повністю знищили Пам'ятник на братській могилі, де поховані 13 вояків УПА. При чому зловмисники зруйнували монумент навіть не ховаючи своїх облич.

Український військовий цвинтар у селі Пикуличі, теж Підкарпатського воєводства. Там у травні 2016 року злочинці на один з надгробків прикріпили таблицю з текстом образливого змісту.

Читайте також: Польща готова використовувати історію як биту у своїй зовнішній політиці, – шведське видання

Ще один акт вандалізму трапився у селі Молодич. Торік навесні злочинці тут знищили частину пам'ятника, що присвячений українській громаді села.

Та найрезонанснішим актом польського вандалізму щодо українських пам'ятників стало знищення символічної могили воякам УПА у селі Грушовичі. Цей монумент радикали вже кілька разів плюндрували і раніше, зокрема, зривали з нього пам'ятні таблиці. Та навесні 2017 року знищили повністю. Під час руйнування на цвинтарі був присутній війт громади.

Цей акт вандалізму став останньою краплею, який змусив Український інститут національної пам'яті діяти. Організація наклала мораторій на ексгумацію поляків в Україні.

Загалом упродовж трьох років у Польщі зруйновано або спаплюжено щонайменше 15 українських пам'ятників. Натомість в Україні – 4 польські, всі відновлені коштом нашої держави. У Польщі ж не відновлено за цей час жодного монумента.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі