Скульптура ручної роботи під назвою "Діва" завширшки сягає 16 метрів, а її глибина – 6 метрів. Інсталяцію відкрила в суботу, 2 січня, художник-візуаліст Джуліана Нотарі.

Читайте також Зухвала втеча хом'яка із в'язниці: кумедні відео, які стали вірусними

Гігантська вагіна розташована у парку на території колишнього цукрового заводу. Над нею близько 11 місяців працювали понад 20 чоловіків, а Нотарі керувала процесом.

"Зараз всі ці питання стають все більш актуальними", – зауважила художниця. Видання вважає це натяком на політику президента Болсонару, який не раз виступав проти митців та нацменшин.

Як виглядає оригінальна інсталяція у Бразилії / Фото з фейсбук-сторінки Нотарі

Реакція соцмереж

Допис спровокував бурхливе обговорення у соцмережах. Частина людей, серед яких прихильники Болсонару, відреагували різко. Політичний радник президента навіть вдався до лайки.

Та багато кому ця інсталяція все ж сподобалася. Мовляв, вона дає поживу для роздумів. "Потрібно більше таких робіт, які підіймають теми фемінізму та його нюансів", – пишуть користувачі.

Художницю похвалив і режисер із Пернамбуку – Клебер Мендонча Фільйо. На його думку, неоднозначна реакція на створення "Діви" є дзеркалом суспільства.