Протягом останніх 1,5 років Донбас відвідували президенти інших країн, представники дипломатичних місій. Тож це повинні зробити й народні депутати України, зауважила в ефірі 24 каналу "слуга народу" Євгенія Кравчук.

До теми Мир на Донбасі та деокупація Криму – мої основні пріоритети, – Зеленський

Адже вони згодом ухвалюватимуть закони, які стосуватимуться безпосередньо вирішення конфлікту, деокупації та реінтеграції Донбасу. Саме тому важливо, аби депутати поспілкувалися з військовими та місцевими мешканцями.

Багато з них насправді були багато разів на Донбасі. Але важливо поїхати саме тоді, коли у нас перемир'я, коли вже понад 80 днів немає бойових дій,
– пояснила Кравчук.

За її словами, політики також зможуть відповісти на питання українських захисників та місцевих жителів. Зокрема – про те, чим займатиметься далі Рада. Адже до кінця року потрібно або продовжити дію чинного закону про спеціальний статус окремих районів Донбасу, або готувати новий.

Водночас соратниця Кравчук та кандидатка у мери Києва Ірина Верещук запевнила, що її колеги з фракції оплатять поїздку на Донбас власним коштом. Вона наголосила, що багато парламентарів раніше були волонтерами, тому на передову поїдуть не з пустими руками.

"У нас багато людей зголосилося. Будуть добиратися за свій кошт, держава не буде нести видатки на харчування та пересування", – сказала Верещук.

Що стосується особисто політикині, то вона цього разу не зможе приєднатися до інших нардепів через "певні обставини". Вона нагадала, що 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори, відтак вона не може залишити свій штаб та киян.