Нардеп фракції "Слуга народу" Віталій Безгін зазначив, що це п'ятий законопроєкт у сфері децентралізацій. Про це він повідомив в ефірі 24 каналу.

Зверніть увагу На місцях є все, – Шмигаль назвав плюси децентралізації для українців

Коли реформу ухвалять

За його словами, завершення реформи децентралізації – це довготривалий процес. Адже реформа – досить масштабна. Він ствердив, що попереду ще кілька кроків:

  • ухвалити закон про місцеві державні адміністрації, який впровадить суд державного нагляду;
  • цементувати реформу змінами до Конституції.

Сподіваюсь, з п'ятої спроби нам вдасться внормувати це питання. Ми планували, що перше подання буде у листопаді, але карантин вносить свої корективи, тому наразі важко сказати, чи станеться це у 2020 році чи у 2021,
– наголосив Безгін.

Чому законопроєкт важливий

На думку нардепа, цей проєкт важливий, адже він є дорожньою картою для нових громад. Тобто фактично після його ухвалення та вже прийнятих і підписаних президентом змін до бюджетного кодексу, громади є повноцінними власниками на територіях.

Законопроєкт щодо реформи децентралізації: що передбачає

  • Закон регулює питання щодо закінчення повноважень сільських, селищних, міських голів, їхніх рад та виконавчих органів.
  • Він передбачає правонаступництво щодо майна, прав та обов'язків територіальних громад. А також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних рад, які представляли загальні інтереси територіальних громад ліквідованих районів.