Мітинг під МВС

Як повідомляє hromadske, вранці під будівлею МВС у Києві зібралися декілька десятків людей. Вони вимагали ретельно розслідувати усі обставини смерті Кучапіна.

Зверніть увагу Волонтера Олексія Кучапіна знайшли мертвим: що про нього відомо

Серед основних аргументів, чому активісти не вірять у версію самогубства – це життєві погляди, які ґрунтувалися на вірі в Бога.

Ми не віримо, що Олексій помер своєю смертю. Він – вірянин і не міг вчинити самогубство,
– розповіла одна з організаторок акції Наталя Луньо.

Активісти висунули до правоохоронців такі вимоги:

 • відпрацювати версію про вбивство Кучапіна;
 • провести хімічну експертизу;
 • перевірити, чи погрожували Олексію, і чи справді активіст допомагав жертвам квартирних афер;
 • відсторонити тих, хто веде нині слідство.

Хто такий Олексій Кучапін?

39-річний волонтер, керівник громадської організації "Дім Милосердя". Займався розслідуваням справ, пов'язаних із продажем дітей. Олексій Кучапін опікувався безпритульними і намагався повертати відібрані у літніх людей квартири.

Під час карантину Олексій за свої гроші винаймав квартири для бездомних людей.

Що сказали у МВС

До протестувальників вийшов заступник голови МВС Антон Геращенко. Він зазначив: під час огляду місця загибелі Олексія Кучапіна фактів, які одразу б вказали на насильницьку смерть, не виявили. Однак поліція перевірить усю інформацію, а також чекає на висновки низки судово-медичних експертиз.

До теми Загинув Олексій Кучапін: друзі не вірять у природну смерть волонтера

За словами заступника міністра, під час огляду квартири правоохоронці, окрім документів та особистих речей померлого, на столі виявили передсмертну записку.

Усі речові докази направлені на проведення відповідних експертиз. Оглянувши квартиру, поліцейські встановили, що обстановка всередині не була порушена, двері без пошкоджень,
– сказав Антон Геращенко.

Директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко додав, що правоохоронці відшукали свідка, з яким спілкувався загиблий перед смертю. Свідок надав важливі покази для слідства.

Смерть Олексія Кучапіна: коротко

 • Про зникнення волонтера 16 липня повідомила його дружина. Чоловік сказав рідним, що їде у Дніпро, і зник.
 • Жінка зазначила, що чоловік мав намір скористатись сервісом BlaBlaCar. Водночас у компанії зазначили, що в ці дні Кучапін їхніми послугами не користувався.
 • Пошуки тривали майже тиждень, поки 22 липня тіло Кучапіна не знайшли в орендованій квартирі в Дніпрі.
 • Поліція відкрила справу за статтею "умисне вбивство", як це зазвичай роблять у випадках, коли знаходять тіло мертвої людини. Однак там зазначають: Кучапін залишив передсмерту записку, а на тілі не було видимих ознак насильницької смерті.
 • У соцмережах користувачі обурилися версії поліції про самогубство. Знайомі та друзі почали постити фотографії із місця злочину, де зокрема видно закривавлений диван.
 • У поліції зазначають: сліди крові на дивані з'явилися через те, що тіло декілька днів пролежало за температури у понад +25.
 • Священник-волонтер Захарій Керстюк – друг Олексія, напередодні розповів про численні погрози в їхній з Кучапіним бік, нібито через допомогу безпритульним.