Про це в ефірі 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. За його словами, зараз росіяни використовують 7 – 8 тисяч боєприпасів на добу, у червні 2022 року кількість застосованих снарядів становила 50 тисяч за добу.

Читайте також Звідти й "снарядний голод": оточення просить Путіна "приборкати" Пригожина, – WSJ

Тенденція на зниження використання снарядів

Мусієнко зазначив, що ситуація забезпечення окупантів боєприпасами складна. Попри те, що в Росії працює понад тисяча об’єктів військово-промислового комплексу та сотні науково-дослідних інститутів, їхні розробки не є успішними. Необхідну кількість снарядів просто не встигають виготовляти.

Росія використовує на напрямках, де вони активно наступають, 7 – 8 тисяч, іноді до 10 тисяч снарядів на добу. Але порівняйте це з травнем – червнем 2022 року, коли вони могли використовувати й 50 тисяч на добу, коли наступали під Сєвєродонецьком,
– пояснив він.

Керівник Центру військово-правових досліджень підкреслив, що 7 – 8 тисяч боєприпасів за добу – це теж немало, але це тенденція на зниження. Запаси боєприпасів зменшуються, особливо 152-міліметрових снарядів.

Карта бойових дій на 14 березня: дивіться відео

Путін жебрає зброю по світу

Олександр Мусієнко зауважив, що Росія жебрає зброю по світу. Саме тому російський диктатор Владімір Путін відправив нелегітимного президента Білорусі Алєксандра Лукашенка з візитами у Китай та Іран.

Фактично Росія жебрає зброю по світу, бо це для них наразі це реальний порятунок. Вони не можуть своїми запасами забезпечити надійний тил та підтримку. Тому шукають, звідки б її взяти,
– відзначив він.

Військовий оглядач вважає, що Пекін та Тегеран є найбажанішими партнерами для Росії. КНР має найбільші виробничі потужності 152-міліметрових снарядів. Іран, за повідомленнями Sky News, поставив окупантам 300 тисяч снарядів. Як стверджує він, цього вистачить для Росії на місяць, щоб вести бойові дії.

"Якщо підтримка Росії буде заблокована, вони виключно за допомогою своїх ресурсів не зможуть налагодити і здійснювати до 10 тисяч пострілів на добу", – наголосив Мусієнко.

Іран таємно передав Росії зброю

  • На початку 2023 року Іран передав Росії близько 100 мільйонів куль та 300 тисяч снарядів. Ймовірно, їх використають на війні в Україні. Про це написало видання Sky News, посилаючись на джерела у британських спецслужбах. За даними видання, вантажні судна Musa Jalil та Begey під російським прапором вийшли з іранського порту 10 та 12 січня.
  • Вони йшли через Каспійське море і кілька днів зупинялися біля берегів Туркменістану. Причини цього невідомі. 27 січня кораблі зайшли в російський порт Астрахань, і залишили його лише 3 лютого. Як повідомляють розвідники, судна перевозили близько 200 контейнерів зі зброєю. Ймовірно, також були боєприпаси для реактивних систем залпового вогню, мінометів та кулеметів.
  • Зазначають, що Іран міг передати Росії приблизно 100 мільйонів куль різного розміру – 5,56 мм, 7,62 мм, 9 мм, 12,7 мм та 14,5 мм – для використання у пістолетах, автоматах та кулеметах.
  • У списку також є 40-мм гранати для гранатометів, 107-мм протитанкові ракети та мінометні снаряди різних розмірів – 60 мм, 81 мм та 120 мм, а також артилерійські ракети (130 мм, 122 мм та 152 мм) і бронебійні снаряди (115 мм та 125 мм).