Перші згадки про снігову людину

У листопаді 1951 року британський дослідник Ерік Шіптон прямував до Евересту. Та раптом він натрапив на незвичні сліди протяжністю 1,5 кілометра. Надто схожі на людські, аби належати тварині. І надто великі для людини.

Як виявилося, місцеві жителі вже дали ім'я власникові цих слідів – йєті. Відкриття Шіптона на висоті понад 500 метрів ознаменувало початок сучасного етапу в легенді про снігову людину.

986 року нашої ери дослідник вікінгів Лейф Еріксон описував зустріч із "дикою людиною". У Північній Америці він натрапив на істоту – "потворну, волохату, смагляву, з великими чорними очима." У тих місцях уже знали про неї й називали її сасквочем.

У якому б куточку планети їх не зустрічали, задокументовані дані вказують, що ці істоти зовні дуже схожі.

Звісно, є люди, які запевняють: усі ці спостереження – витвір бурхливої фантазії. Та американський уряд може заперечити.

Докази існування снігової людини

Люди шукають снігову людину вже понад 1 200 років. Зернисті фотографії та розмите відео, на думку скептиків, нічого не доводять. Але матеріальні докази спростувати складніше.

У 1950-х роках одна з англійських газет показала артефакти, знайдені в Непалі. Вони проливають світло на таємницю снігової людини.

Упродовж шести десятиліть гостроверхий скальп, який, за чутками, належить йєті, був виставлений у монастирі Пангбоче. Поруч зі скелетом руки цієї ж істоти.

З того часу учених та знаменитостей зачаровує цей містичний звір. Кажуть, що американський актор Джиммі Стюарт одного разу навіть привіз руку йєті додому у валізі з Тибету.

Волосся, зуби, кістки й екскременти гігантського примата знаходили по всій планеті. Тим не менше, вчені й досі не надто активно беруться визнавати цей вид.

Найсуттєвіший доказ існування бігфута, який є, мабуть, зразок волосся. Науковці можуть і далі заперечувати існування бігфутів, та, виявляється, американський уряд уже давно має підтвердження цьому. Але ці справи засекречені.

Якщо це правда, то що приховує влада? І як це пов'язане з ДНК?

Більше – дивіться у відеосюжеті.