Про це в прямому ефірі 24 каналу розповіла Мирослава Гонгадзе – головна редакторка української служби "Голосу Америки" та вдова Георгія Гонгадзе. Вона зазначила, що вона боролась за справедливість з допомогою близьких їй людей.

До теми 21 рік без Гонгадзе: як вбили українського журналіста та що відомо про замовників

"Мушу сказати, що якщо порівняти з іншими злочинами проти українських журналістів, активістів та політиків, то справа Гонгадзе принаймні якось розслідувана й маємо хоч часткове правосуддя", – сказала Гонгадзе.

Як вплинула справа Гонгадзе на Україну

За словами журналістки, наразі відомі всі виконавці злочину, їх навіть покарали.

Справа Гонгадзе насправді зіграла на руку Росії. Це важливий елемент, але я б хотіла наголосити, що справа Гонгадзе й наша боротьба за справедливість насправді народила громадянське суспільство в Україні,
– заявила Гонгадзе.

Вона розповіла, що історія і боротьба стала предтечею революції в Україні. Крім того, на жаль, лише у такий спосіб це дозволило не допустити диктатури.

"Пам'ятаємо, що в той час президент Леонід Кучма хотів посилити свої повноваження, але Україна є такою, як є сьогодні, на жаль, через те, що Георгій загинув. Це треба визнавати й враховувати", – додала Гонгадзе.

Мирослава Гонгадзе про розслідування вбивства: дивіться відео

Розслідування справи Георгія Гонгадзе: що відомо

  • Журналіста Георгія Гонгадзе викрали, а згодом, 17 вересня 2000 року, вбили. Виконавцями злочину були працівники міліції Олексій Пукач, Микола Протасов, Валерій Костенко та Олександр Попович.
  • Верховний Суд 2 липня 2021 року засудив до довічного ув'язнення ексчиновника МВС Олексія Пукача.
  • За словами Пукача, вбивство журналіста спланували другий президент України Леонід Кучма, колишній очільник Адміністрації президента Володимир Литвин та екскерівник МВС Юрій Кравченко.
  • Посольство США 3 липня 2021 року закликало генеральну прокурорку України Ірину Венедіктову відновити розслідування вбивства журналіста.
  • Мирослава Гонгадзе повідомила, що за останні 2 роки немає жодних новин у розслідуванні справи.