У Державному бюро розслідувань заявляють, що розпочати кримінальні провадження щодо голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна їх змусив суд. Про це розповіла радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян.

Читайте також Три судді Печерського райсуду виявилися дисертантками Олега Татарова: які справи вони вели

За її словами, у жовтні 2023 року до відомства надійшла заява від голови громадської організації "Громадська рада доброчесності" щодо можливих протиправних дій керівника "Центру протидії корупції".

Відповідно, ми прекрасно розуміємо, що керівник "Центру протидії корупції" – це публічна особа, тому слідство ДБР вирішило перевірити спочатку, чи достовірні факти вказані у цій заяві, слідство вбачало недостатню підстав для того, щоб відкрити кримінальне провадження,
– розповіла Сап'ян.

Після цього було надіслано заяву до Центрального управління військової служби правопорядку у Києві та Київській області для того, щоб вони провели службове розслідування.

Однак, розповідає Сап'ян, події розгорталися досить швидко. Заява надійшла у жовтні та вже на початку листопада до ДБР надійшла ухвала Шевченківського райсуду Києва. Вона зобов’язувала слідство відомства внести до єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення.

І, відповідно, ми з вами розуміємо, що за законом, а це Кримінально-процесуальний кодекс, ця ухвала суду підлягає обов’язковому і безумовному виконанню,
– додала Сап'ян.

Вона також зазначила, що слідчі ДБР відкрили кримінальне провадження у грудні 2023 року, за двома статтями – "підроблення документів" і "ухилення від військової служби". За її словами, тоді ж провадження об’єднали.

Справа проти Шабуніна: що відомо

  • 9 березня стало відомо, що Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальні провадження стосовно голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. За словами журналіста Володимира Бойка, ДБР звинувачує Шабуніна у тому, що він нібито виготовив фальшиві документи, на підставі яких буцімто був "прикомандирований" до НАЗК замість того, щоби захищати Батьківщину.
  • Віталій Шабунін офіційно підтвердив інформацію щодо відкриття кримінальних проваджень. За його словами, обидві вищезгадані справи відкрили за зверненням адвоката Ростислава Кравця.
  • Сам Шабунін справи проти нього вважає "ідіотичними". Він зазначає, що їхня поява демонструє тренд атак на антикорупціонерів. Голова ЦПК також опублікував фото військового квитка, де вказано, що він склав військову присягу 25 лютого 2022 року.