У п'ятницю, 4 серпня, розпочалось судове засідання щодо обрання запобіжних заходів посадовцям Державної служби з надзвичайних ситуацій, які можуть бути винні у гибелі міністра внутрішніх справ та його заступників.

Важливо Чому розбився гелікоптер з Монастирським на борту: у ДБР розкрили причину аварії

Яке рішення ухвалив суд

Спершу стало відомо про запобіжний захід для Івана Коробка – начальника Управління авіації. Його триматимуть під вартою до 1 жовтня 2023 року. Варто сказати, що Коробка не погоджується зі звинуваченнями про безпідставність прийнятого ним рішення на виконання польоту гелікоптером, у якому було керівництво МВС, оскільки погода в той день була льотна. Він заявив, що його адвокати подаватимуть апеляцію.

Начальник Управління авіації прокоментував запобіжний захід: дивіться відео

Згодом стало відомо, що суд також обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави Володимиру Леонову, Андрію Дворнику та Олегу Іванову.

Водночас начальник служби безпеки польотів, як пишуть у ДБР, цілодобово перебуватиме під домашнім арештом. Йдеться про Яна Кошмана.

Співробітникам ДСНС повідомили про підозру

ДБР 3 серпня вручило підозру п'ятьом посадовцям ДСНС. Слідство встановило, що вони порушили правила безпеки польотів гелікоптера, на борту якого перебувало керівництво Міністерства внутрішніх справ України та супроводжуючі особи.

Зокрема, про підозру повідомили:

  • начальнику Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України,
  • в.о. командира частини;
  • заступнику командира з льотної підготовки;
  • командиру авіаційної ескадрильї;
  • начальнику служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.

У підсумку посадовцям Управління авіації ДСНС та САЗ ОРСЦЗ повідомили про підозру у порушенні правил безпеки польотів, що спричинило загибель людей та велику матеріальну шкоду, тобто у вчиненні кримінального правопорушення.

Начальнику служби безпеки польотів цього ж загону повідомлено про підозру за статтею про службову недбалість. Санкція статей передбачає покарання – позбавлення волі до 10 років.