"Навіть якщо розумів що він помре, а він, швидше за все, розумів, що він помре, він повинен був залишитися і померти. Йшовши на цю посаду, він повинен був розуміти, що такий час може настати, – наголосив народний депутат Михайло Добкін.

Читайте також: Держзрада Януковича: суд переходить до стадії дебатів

Саме на свідчення найближчого оточення Віктора Януковича робить ставку його захист. Тільки от майже всі – переховуються від українських правоохоронців. Сьогодні з окупованого Криму свідчить екс-очільник Генштабу часів Януковича – Юрій Ільїн, його в Україні вважають дезертиром.

Та захист сподівається залучити більш відомі, і не менш розшукувані обличчя. Один з них - колишній безпосередній керівник Ільїна - екс-міністр оборони Павло Лєбєдєв. Він теж облаштувався в Криму. У Севастополі. За високим парканом, на березі моря. Відео його обійстя зафільмували місцеві активісти.

Читайте також: Генпрокуратура завершила слідство у справі Януковича та його оточення

Свідчитиме і Микола Азаров, але з безпечної відстані – Росії, бо в Україні його розшукує СБУ. А в Москві він вже 4-й рік постійно коментує для російського телебачення події в Україні. Решта свідків захисту максимально непублічні, як от екс-глава МВС Віталій Захарченко. Відомо, що 3 роки тому, він отримав посаду в держкорпорації "Ростех", разом з російським паспортом, періодично відповідав на запитання російських пропагандистів.

Від Януковича я отримав команду залишати Донбас, це була звичайна ситуація для мене, але несподіваною і досить критичною. Я розумів, що навіть на Донбасі, на батьківщині, у мене немає підтримки,
сказав міністр внутрішніх справ України (2011-2014) Віталій Захарченко.

Екс-главу Адміністрації Януковича Андрія Клюєва суд теж дозволив запитати. Чим він займається та де переховується, достеменно невідомо. Про Майдан і екс-президента втікача теж неодноразово говорив. Це далеко не вичерпний перелік тих, кого прагне допитати захист у суді над Януковичем. Однак, більшість його оточення залишалась із ним до останнього і разом з ним втекли за межі України. І, принаймні на російських телеекранах говорять те ж саме, що і російська пропаганда. Чи вплине на свідків присяга в українському суді – поки незрозуміло.

В чому полягає державна зрада Януковича? Після втечі до Росії під час Майдану у 2014 році, Янукович попросив президента РФ Володимира Путіна застосувати свої війська для "відновлення законності" в Україні. Відповідну заяву Януковича від 1 березня 2014 року зачитав представник Росії Віталій Чуркін на засіданні Ради безпеки ООН 3 березня 2014 року.