Відповідна ухвала була прийнята сьогодні при розгляді апеляційної скарги Мін’юсту та Укрдержреєстру.

Як нагадали у прес-службі Мін’юсту, апеляційна скарга була подана на ухвалу суду першої інстанції від 5 листопада, якою Окружний адмінсуд Києва зупинив провадження у даній справі. Підставою для такого рішення стали численні позови КПУ до Кабінету Міністрів України та Президента України.

8 липня 2014 року Міністерство юстиції України та Укрдержреєстр звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про заборону на території України Комуністичної партії України.

Комуністична партія України була зареєстрована Міністерством юстиції України 5 жовтня 1993 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію № 505.

Згідно із Законом України "Про політичні партії в Україні", статтею 5, утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на ліквідацію незалежності України; зміну конституційного ладу насильницьким шляхом; порушення суверенітету і територіальної цілісності України; підрив безпеки держави; незаконне захоплення державної влади; пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі.