А все тому, що Росія нарощує сили поблизу українських кордонів. Про це розповіли американські журналісти з посиланням на кілька джерел, знайомих із ситуацією.

Думка до теми Нова атака Росії на Україну може стати перевиданням Корейської війни

США можуть надати Україні більше зброї

Журналісти зі США довідалися від кількох джерел, що в адміністрації Джо Байдена зараз обговорюють новий пакет допомоги Україні, куди входить і летальна зброя. Це відбувається на тлі того, що розвідка почала публічно попереджати про зростання ймовірності російського вторгнення в Україну, причому вже в січні 2022 року.

За даними джерел, пакет допомоги може включати:

  • Скерування до України військових радників.
  • Надання Києву нових протитанкових бронебійних ракет Javelin та мінометів.
  • І начебто навіть розглядають можливість виділити системи протиповітряної оборони Stinger та вертольоти Мі-17 (що цікаво, це російські гелікоптери, які США купили для передачі в Афганістан).

Утім, у Білому домі є й противники схвалення такого пакету допомоги Україні. Вони вважають, що Росія може розцінити такий вчинок як крок до серйозної ескалації.

А як же санкції

Видання зазначило, що США ведуть перемовини з європейськими союзниками щодо нового пакету санкцій, який запровадять, якщо Росія наважиться вдертися в Україну, повідомили джерела.

Та у будь-якому випадку Джо Байден і Конгрес дуже серйозно ставляться до можливості того, що Росія піде на вторгнення в Україну вдруге за менше ніж десятиліття.

Цього разу, на відміну від 2014, США хочуть бути готовими до будь-якого сценарію.

Що на офіційному рівні кажуть про ймовірне вторгнення Росії у самій Росії, а також в Україні та США

  • У Росії цинічно й безпідставно звинуватили Київ у "вседозволеності та безкарності". А інформацію про концентрацію військ для нападу на Україну назвали "абсолютно хибною".
  • Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна готова до можливого повномасштабного наступу Росії. Хоча ще й потрібно додатково розвивати сили на воді та у повітрі.
  • Спікер Державного департаменту Нед Прайс сказав, що США не можуть говорити про наміри Москви щодо вторгнення в Україну, а проте там добре "знайомі з тими схемами, за якими діє Росія".