В Україні буде національний спротив

Серед засобів протистояння Росії Олексій Резніков відзначив закон про Національний спротив. Він почне діяти з 1 січня 2022 року.

Зверніть увагу Ми більш спокійно сприймаємо загрозу, – Резніков про можливість повномасштабної війни з Росією

За словами міністра оборони, в Україні є понад 200 тисяч резервістів-добровольців у Територіальній обороні, яка буде додатковим видом Збройних Сил. У разі необхідності розгортання батальйоні відбуватиметься відповідно до закону, який буде діяти з наступного року.

Ми будемо використовувати резерви та озброєння. Є відповідний командувач ще одного виду Збройних Сил – Територіальної оборони. Тому ми готові,
– заявив Резніков.

Міністр оборони заявив, що Україні потрібно перейти на 3-річне стратегічне планування оборонного замовлення, що є частиною стандартів НАТО. Також критично потребують розвитку в сфері захисту водного та повітряного простору.

Однак з Великою Британією уже підписана угода, у межах якої передбачені 4 контракти щодо ракетної програми, кораблів та військово-морських баз. У питаннях протиповітряної оборони Україні, за словами Резнікова, допоможуть міжнародні експерти, щоб оцінити, що саме потрібно розвивати. Це є критичним пріоритетом для України.

Можливість повномасштабного вторгнення Росії

  • Керівник української розвідки Кирило Буданов заявив, що Росія готує повномасштабне вторгнення до України. За його словами, Кремль може почати атаку вже на початку наступного року.
  • За інформацією американської розвідки, Росія може спробувати затиснути Україну в кільце, почавши наступ зі своєї території, з Білорусі та окупованого Криму.
  • За інформацією Міноборони, Росія продовжує нарощувати свої сили біля кордону з Україною та проводить "військові збори" на окупованих територіях Донбасу.
  • Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що загроза повномасштабного російського наступу існує щодня.