Христина Шевченко знімала сюжет для програми chastime, що виходить на "Голосі Америки". Саме в цей момент на неї й напали, розповіла журналістка на своїй сторінці в фейсбук.

До слова США у вогні: чому вибухнули протести та чи врятується Трамп

За словами Христини, в перші десять хвилин зйомок того, як мародери грабують магазини, її ніхто не зачіпав. Однак потім в один момент вона відчула удар кулаком в голову, від якого вона впала.

Внаслідок падіння журналістка зламала два пальці на нозі – на них впала камера зі штативом.


Журналістці наклали гіпс через перелом пальців після нападу / фото Христини Шевченко

Саме камера і могла стати причиною нападу. Адже, за її словами, свідки чули, як перед ударом нападник закричав "давай вкрадемо у неї камеру". Сам розбійник теж потрапив на відео.

Дивіться сюжет, під час зйомок якого напали на журналістку

Мітинги в США та мародерство

Масові мітинги в США розпочалися після смерті афроамериканця Джорджа Флойда 25 травня. Він помер від задушення під час затримання. Поліцейський, який його затримував, декілька хвилин тримав ногу на шиї Флойда. Чоловік говорив, що йому погано, але він так і не отримав вчасну допомогу.

На вулиці Міннеаполіса вийшли чимало протестувальників через цю загибель. Вони використали гасла #BlackLivesMatter (Життя темношкірих має значення). Його неодноразово використовували, коли гинули афроамериканці від рук правоохоронців.

Однак до протестів згодом додалися і радикально налаштовані громадяни. Тож у містах, де вони відбулися, почалися масові пограбування магазинів. А також напади на поліцейських.

Жертвами нападів під час таких стихійних мародерств ставали і журналісти, які працювали на місці події. В тому числі і зі сторони поліцейських.