Про це Гілмор заявив на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, що відбулося 26 листопада. Про це повідомляє Укрінформ.

Це цікаво Як запобігти російській анексії Чорного та Азовського морів: відповідь генерал-лейтенанта

Конфлікт в Україні не обмежується Донбасом. У Криму російська окупаційна влада продовжує утискати, переслідувати та арештовувати активістів, журналістів і членів громадянського суспільства лише за те, що вони реалізують свої права на мирні зібрання чи свободу вираження поглядів чи релігії,
– наголосив американський представник в ОБСЄ.

Гілмор також засудив політично вмотивовані переслідування та арешти на півострові, а також мілітаризацію Росією Кримського півострова, Чорного та Азовського морів.

"Наближаючись до Ради міністрів наступного тижня, ми підтверджуємо, що Крим – це Україна. Сполучені Штати розглядають окупацію Росією Криму, підкріплену фіктивним референдумом, як ключовий елемент її агресії, що триває проти суверенного сусіда", – підсумував він.

Дивіться також Кого судитимуть за російські паспорти для українців у Криму та на Донбасі

Цікаво, що днями перша заступниця глави МЗС України Еміне Джепарова зустрілася із пані послом Чорногорії Драгіцею Понорац. Та заявила про чітку позицію її країни щодо невизнання тимчасової окупації Росією Криму. Своєю чергою, Джапарова запросила Чорногорію приєднатися до Кримської платформи.