Адеємо був в Анкарі та Стамбулі 22 – 24 червня. Сполучені Штати хочуть, щоб Туреччина також долучилася до санкцій проти країни-агресорки.

Цікаво Байден разом із країнами G7 погодили заборону на золото з Росії, – ЗМІ

США провели перемовини з Туреччиною щодо санкцій проти Росії

Заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо 22 – 24 червня відвідав Туреччину, щоб залучити її як союзницю по НАТО до боротьби з фінансуванням тероризму та війною Росії проти України. Він зустрівся в Анкарі з урядовцями з Міністерства закордонних справ та Міністерства фінансів Туреччини.

Окрім цього, у Стамбулі Адеємо поговорив з фінансовими установами про:

  • економічні та фінансові умови Туреччини,
  • реалізацію та забезпечення виконання багатосторонніх санкцій, запроваджених проти Росії за її вторгнення.

Усі сторони перемовин висловили бажання забезпечити, щоб Туреччину не використовували як притулок для незаконного фінансування, а цілісність банківського сектору країни продовжували захищати.

До теми Канадський парламент підтримав конфіскацію російських активів

Коротко про санкції проти Росії

  • Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Європейський Союз схвалив 6 санкційних пакетів проти країни-агресорки.
  • ЄС і США наклали ембарго на російське вугілля й нафту. Євросоюз запровадив ембарго лише на початку червня, але не повністю. Росія досі може продавати трубопровідну нафту.
  • Також у межах санкцій ЄС проти Росії низку великих російських банків відключили від системи SWIFT. Не обійшлося без персональних санкцій проти воєнних злочинців і пропагандистів. Зокрема, під санкціями опинилася родина прессекретаря Путіна Дмитра Пєскова.
  • За даними видання Die Welt, через санкції російські олігархи та установи втратили доступ до розкішних яхт, вертольотів, картин, нерухомості та інших активів на суму понад 12,5 мільярда євро.
  • Уряд Великої Британії також вчергове оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії. Обмеження стосуються експорту товарів і технологій нафтопереробної та авіаційної галузей, а також використання у Росії фунтів стерлінгів і банкнот ЄС.

Варто подивитися – Канада конфісковуватиме активи росіян і передаватиме їх Україні: відео