Пакет передбачає виділення 425 мільйонів доларів з наявних запасів Міністерства оборони США і 1,75 мільярда доларів з фондів Ініціативи з надання допомоги Україні в галузі безпеки.

Цікаво Прем'єр Ізраїлю пообіцяв Макрону, що надасть Україні "військові речі"

США нададуть Україні ракети більшої дальності

Напередодні журналісти повідомляли, що новий пакет допомоги Україні від США включатиме наземні бомби малого діаметра – керовані ракети з дальністю польоту 150 кілометрів.

"Так, дійсно, у межах цього пакету ми надамо Україні бомби GLDSB – наземні бомби малого діаметра. Це допоможе їм завдати удару на великі відстані та надасть змогу проводити операції з оборони країни та повернути окуповані території", – зазначив прессекретар Пентагону бригадний генерал Пат Райдер.

Хоча ці ракети фактично подвоять дальність української зброї, пакет не включатиме довгоочікувані ATACMS з радіусом дії понад 200 миль. США постійно відмовляли Україні у наданні цієї системи через побоювання, що її використають для ураження цілей у глибині Росії.

Президентське скорочення є 31-м подібним скороченням обладнання зі складів Міністерства оборони США для України,
– заявив Райдер.

За його словами загалом США виділили:

  • 32 мільярди доларів на допомогу Україні у сфері безпеки з 2014 року;
  • 29,3 мільярда доларів з моменту неспровокованого і незаконного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.

Що відомо про GLSDB

"Крилата" бомба GLSDB може запускатися з ракетних установок, таких як система HIMARS, які вже є в України. Вона оснащена крилами, що дозволяють летіти до цілі, і ракетним двигуном, який надає додаткову дальність польоту. Це дозволяє точно наводити бомбу на ціль, як під час запуску з літака, без ризику для військових і з меншими витратами. Також GLSDB має вдосконалені системи стеження, які роблять її більш точною. Заявлена точність – до ширини автомобільної шини.

Розгортання може зайняти 9 місяців

Журналіст Остап Яриш опублікував список озброєння, яке нададуть Україні в межах пакета на майже 2.2 мільярда доларів.

Серед іншого, пакет вперше включає високоточні ракети GLSDB з дальністю дії до 150 кілометрів. Як сказав речник Пентагону, це дозволить українцям "проводити операції для захисту власної країни та повернення суверенної території",
– зауважив Яриш.


Що США нададуть з власних запасів / Фото Остапа Яриша

Кореспондент американського видання Foreign Policy Джек Детч розповів, що ракети GLSDB ще не були використані на полі бою.

"Розгортання займе приблизно 9 місяців", – зауважив кореспондент.


Що США замовлять для України / Фото Остапа Яриша