"Ми відкидаємо "референдум", який відбувся сьогодні в Кримському регіоні України. Цей референдум суперечить Конституції України, і міжнародне співтовариство не визнаватиме результати опитування, яке відбулося під загрозою насильства і залякування, а також за умов російського військового втручання, яке порушує міжнародне право", — пише речник Білого дому у заяві, розміщеній Радою нацбезпеки США у Twitter.

Він наголошує, що рішення про майбутнє України не можуть прийматися без участі уряду країни. І додає, що у референдумі потреби не було.

Український уряд чітко дав зрозуміти свою готовність обговорити розширення автономії Криму. Президентські вибори, заплановані на 25 травня, дають законні можливості для всіх українців, аби їхні голоси про майбутнє своєї країни були почуті,
— зазначає речник Білого дому.

Окрім того, дії Росії він назвав небезпечними і дестабілізуючими.

Як відомо, за результатами екзит-полів Кримського республіканського інституту політичних і соціологічних досліджень, на референдумі в Криму і Севастополі 93% мешканців автономії підтримали возз'єднання півострова з Росією.