Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на джерело в адміністрації США.

"Американська влада готується оголосити про введення обмежень на російські військові польоти над американською територією, які здійснюються відповідно до Договору про відкрите небо, що є ще однією ознакою напруженості у відносинах між США і Росією", – мовиться у повідомленні.

Читайте також: Євросоюз може заборонити польоти в три українські міста: оприлюднений перелік

Приводом для такого рішення став політ російського військового літака над Вашингтоном у серпні, а також над містом Бельмінстер, коли там перебував президент США Дональд Трамп.

Проте у Пентагоні заявляють, що причиною обмежень є інші порушення договору зі сторони Росії. Як приклад наводиться рішення Кремля закрити небо над Калінінградською областю, де можуть розташовуватися сучасні системи озброєння Росії.

Договір про відкрите небо було підписано у період завершення "холодної війни" в межах домовленостей про контроль над озброєнням, прозорість та зміцнення довіри. Документ дозволяє 34 країнам здійснювати спостережні польоти над територією кожної з країн-учасниць, а також проводити аерофотозйомку військового персоналу і техніки.