Про це сповістила речниця Державного департаменту США Гезер Науерт, повідомляє "Укрінформ".

Вона зазначила, що Росія та режим Асада роблять це для ліквідації слідів застосування хімзброї. Науерт нагадала, що вже минуло 12 днів з хімічної атаки, а спостерігачів до місця тарегдії так і не впускають і додала, що союзники мають докази причетності до таких дій Росії.

Читайте також: Ганьба Кремля, або Як Путін помститься Заходу за Сирію та санкції?

За її словами, йдеться про можливі зусилля росіян для того, щоб провести розслідування за власним сценарієм.

Представники Росії за підтримки сирійського режиму, як ми вважаємо, здійснюють дегазацію на місці проведення атаки та зачищають його від доказів, що доводять застосування хімічної зброї. Також представники РФ намагаються тиснути на людей для того, щоб вони змінили свої свідчення про те, що дійсно відбулося тієї ночі,
– додала Науерт.

Нагадаємо, 8 квітня щонайменше 70 людей померли через хімічну атаку у Сирії. Президент США Дональд Трамп заявив, що за цим стоїть президент Сирії Башар Асад, а Росія та Іран є відповідальними за його підтримку.

14 квітня США, Великобританія та Франція здійснили військову операцію в Сирії у відповідь на хімічну атаку урядовими силами Башара Асада. У результаті було уражено об'єкти, що мають стосунок до програми сирійського уряду щодо використання хімічної зброї. Загиблих внаслідок операції немає, проте троє осіб отримали осколкові поранення.