Про це повідомили у Міністерстві екології та природніх ресурсів.

Нагадаємо, у Молочному лимані загинуло понад 10 тисяч одиниць піленгаса, які повинні були потрапити в Азовське море через промоїну. Риба, яка запливла на нерест, не змогла спокійно пересуватися, так як протока між лиманом і морем забита піском, який мали почистити.

"За попередніми висновками правоохоронних органів саме безвідповідальність підрядника ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв", та халатне виконання ним умов договору стало причиною замору риби в промоїні між Азовським морем і Молочним лиманом", – повідомили у міністерстві.

Читайте також: СБУ виявила махінацію, яка могла призвести до масштабної екологічної катастрофи

Відповідно до календарного графіку, встановленого договором, ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв" упродовж серпня 2017 року повинно було виконати 70 % всіх запланованих робіт. Проте за попередньою інформацією підрядник не приступив до виконання робіт.

Працівники НПП "Приазовський" разом із представниками Нацгвардії та ДСНС власними силами здійснюють розчистку каналу. Наразі, спільними зусиллями вже вдалося спорудити дамбу, яка дає можливість підняти рівень води в каналі для виходу риби в Азовське море.