Про це на своїй сторінці у Facebook написав житель Запоріжжя Віктор Шейко.
У Молочному лимані загинуло понад 10 тисяч одиниць піленгаса, які повинні були потрапити в Азовське море через промоїну. Риба, яка запливла на нерест, не може спокійно пересуватися, так як протока між лиманом і морем забита піском, і її необхідно чистити.
Збитки, завдані державі та рибному промислу від вимирання піленгаса, обраховуються мільйонами.
Читайте також: СБУ виявила махінацію, яка могла призвести до масштабної екологічної катастрофи
Також під час термінового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької облдержадміністрації було вирішено звернутися до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо негайного втручання в ситуацію, виділення коштів та вирішення питання забезпечення водного сполучення між Азовським морем та Молочним лиманом.
Про це повідомили у прес-службі ЗОДА.
"Тож нині прийнято рішення про необхідність визнати територію гідрологічного заказника загальнодержавного значення "Молочний лиман" місцем екологічної катастрофи та щодо виділення коштів з резервного фонду для термінового проведення робіт. Також до нас приєднаються підрозділи ДСНС, Нацгвардії та небайдужі промисловці", – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Читайте також: Масове отруєння копченою рибою у Львові: постраждали понад півсотні осіб