Злочинна схема не змінилася, одну і ту ж квартиру продавали одразу кільком людям. Імена затриманих у прокуратурі столиці не розголошують. Оскільки власник "Еліта-Центру" Олександр Шахов-Волконський – у міжнародному розшуку, імовірно, затримали іншого керівника фірми – Ігоря Циганка. Схиляється до цієї версії і адвокат Артем Середа, який багато років захищає права ошуканих вкладників. Він каже, що торік Циганок, який відсидів понад 7 років, звертався до нього, хотів відновити будівництво і шукав інвесторів.

Компанія, яка мала будувати цей об’єкт, перебуває у стадії санації. Можливо це не пов’язано з тим, що вони знову почали реалізовувати квартири, яких ще не було і в результаті – їх затримали,
– зазначив Середа.

Читайте також: Директора "Еліта-центру" затримали на хабарі

Цього разу керівник "Еліта-Центру" діяв у змові з директором Будівельно-інвестиційної компанії "ПСП ЛТД". Його взяли за місцем проживання, а спільника – під будівлею Оболонського райсуду столиці одразу після одержання кругленької суми. Аферисти вимагали 50 тисяч доларів від власника квартири у новобудові. Такою була винагорода за припинення майнової суперечки про визнання права власності на квартиру, яку вони самі продали кільком покупцям.

Сьогодні, 16 лютого, їм повідомили про підозру за підкуп службової особи юридичного права. Санкція статті передбачає 7 років позбавлення волі. Місцева прокуратура скерувала до суду клопотання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Будівельну аферу компанії "Еліта-Центр" розкрили в лютому 2006 року в Києві. Від махінації постраждало майже більше 1,5 тисячі осіб. Ці люди, як інвестори, вклали гроші у будівництво, але квартири так і не отримали. Організатора афери Олександра Шахова затримали в 2007 році у Швейцарії, а згодом екстрадували до України і посадили в СІЗО. Він мав відсидіти 15 років за гратами, але два роки тому його випустили за законом Савченко. Постраждалим витрачені кошти тоді відшкодували лише за 200 квартир.

Невтішні прогнози і адвокатів. Артем Середа говорить, що судовий процес навмисно затягують. Через зміну складу суду справу заново розглядають вже втретє. Останнє судове засідання було у грудні, наступне має відбутися аж у квітні.

Немає особи, яка визнана судом винною у вчиненні злочину і потерпілі не можуть нічого отримати. Шахов дочекається коли пройде 15 років з моменту вчинення злочину, напише клопотання про закриття кримінального провадження у зв’язку із закінченням строків давності і суд буде вимушений його закрити,
– повідомив Артем Середа.

Читайте також: Справа "Еліта-Центру"

Збитки, кажуть адвокати, ошуканим інвесторам можна компенсувати за рахунок арештованого майна Шахова. Але імовірність такого завершення справи низька. Щоб повернути втрачене, слід сподіватися хіба що на диво.