Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда, коментуючи причини відставки голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі.

Голова ОДА – це не лише боротьба з корупцією. Це створення сприятливих інвестиційних умов, привабливих маркерів для інвесторів. Але особливого нашестя інвесторів на Одещину не відбулося,
– зауважує політолог.

За його словами, одна з помилок сприйняття Саакашвілі – він начебто спроможний перемагати в будь-яких умовах. Насправді, говорить Євген Магда, йому було легко проводити дійсно масштабні реформи в Грузії в умовах потужної концентрації влади в його руках. В Україні ситуація інша – кілька центрів впливу, є суперечності між ними.

Говорячи про мотиви звільнення Саакашвілі, Євген Магда відзначив, що губернатор пішов з посади через те, що не бачить розвитку подій для себе в якості очільника області. Тому буде шукати для себе іншу роль.

Всі дуже активно сватають Саакашвілі на лідера ще ненародженої партії "Хвиля". Але українські громадяни нові партійні проекти сприймають скептично, мало їм довіряють і не звертають на них увагу. В умовах сучасного інформаційного простору тому, хто хоче такі проекти втілювати в життя, доведеться шукати вихід на телебачення. Через соціальні мережі виграти вибори неможливо,
– переконаний експерт.

До того ж, зазначає політолог, на нещодавніх парламентських виборах у Грузії партія "Єдиний національний рух", неформальним лідером якої є Саакашвілі, програла. Тому стартові умови для його політичної кар’єри є помітно гіршими, переконаний Євген Магда. При цьому, вважає політолог, яскрава популістська риторика Саакашвілі сприятиме тому, що він відбиратиме голоси у Юлії Тимошенко і Олега Ляшка.

Євген Магда також зауважив про ще одну проблему Саакашвілі.

Згідно українського законодавства, до 2018 року він не може балотуватися до парламенту, оскільки повинен проживати 5 років на території України. А його президентські повноваження в Грузії закінчилися в листопаді 2013 року. А для балотування на посаду президента треба 10 років жити в Україні. Тому він може працювати тільки у виконавчій владі. Він – яскравий політик, але Україні зараз потрібні більше робочі конячки,
– резюмував політолог.

Нагадаємо, 7 листопада глава Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі повідомив, що йде у відставку. Причина – корупція чиновників. Петро Порошенко, за його словами, особисто підтримує корупційні клани в Одеській області.

Більш детально про відставку Саакашвілі читайте в матеріалі: Саакашвілі пішов, але недалеко: чому звільнився губернатор-реформатор?