Ключова тема зустрічі, яка триватиме два дні, як протистояти розповсюдженню агресії Кремля. Лідери 28 країн НАТО та країни-союзники говоритимуть про збільшення військової присутності у Східній Європі.

"Ми плануємо зробити нові важливі кроки у сфері колективної оборони і захисту спокою поза нашими кордонами. Йдеться і про збільшення військової присутності тут, у Польщі, а також в Естонії, Латвії та Литві. Наша присутність буде багатонаціональною. І це чіткий сигнал: напад на одного союзника означатиме напад на весь альянс", – сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Великі надії на саміт покладає і Україна. Під час форуму буде схвалено пакет допомоги Києву на оборону. Крім того у Варшаві представлять Стратегічний оборонний бюлетень України. Цей документ передбачає реформу сектору безпеки, яка потрібна для вступу в НАТО.

Читайте також: НАТО втратило довіру до Росії, – Меркель

Нагадаємо, Президент США Барак Обама та Петро Порошенко проведуть зустріч у Варшаві у рамках саміту НАТО, де обговорять питання, від яких залежатиме цілісність і суверенітет України.