Експерти стверджують, що таке явище є досить поширеним. Тому ніяких містичних підтекстів шукати не потрібно.

Варте уваги У Бразилії блискавка вдарила в статую Христа-Спасителя: момент потрапив на фото

Чи траплялось таке раніше

За даними Бразильського інституту космічних досліджень, щороку у статую блискавка влучає від 4 до 6 разів. Один удар стається приблизно кожні 2-3 місяці, але під час сезону дощів це стається частіше.

Те, що статуя притягує блискавки є абсолютно логічним. Вона стоїть на одній з вершин, на висоті 710 метрів, на гранітному фундаменті.

Керівник групи атмосферної електрики в Інституті доктор Осмар Пінто зауважує, що статуя має громовідвід, який покриває верхню частину голови, утворюючи щось на зразок тернового вінка, а кабель тягнеться до руки. Тому не дивно, що вона притягує блискавку.

Нагадаємо, що у 2014 році в фігуру Христа-Спасителя також потрапила блискавка. Тоді у скульптури відколовся кінчик пальця, адже блискавка влучила саме в руку. Тоді представник місцевої єпархії Осмара Рапосо розповідав, що фігуру відреставрують.


У 2014 році блискавка влучила в руку статуї Христа-Спасителя / Фото O Globo

У США зафіксували понад 40 градусів морозу: що відомо

  • Поблизу гори Вашингтон зафіксували найсильніший мороз за майже 90 років. Крім того, там віє надзвичайно лютий вітер. Відомо, що востаннє настільки сильний мороз у районі гори Вашингтон фіксували ще у 1934 році.
  • У 2023 температура повітря поблизу гори Вашингтон сягає -43 градуси за Цельсієм, зауважив метеоролог Національної служби погоди у місті Ґрей, що у штаті Мен, Стівен Барон.
  • Вражають також пориви вітру, які досягають рекордної швидкості у 200 кілометрів на годину. Цікаво, що за відчуттями така погода прирівнюється до -78 градусів за Цельсієм.