"Впевнена" викликала неоднозначну реакцію в деяких осіб та жваві обговорення в мережі. Організатори очікували такий резонанс.

Дивіться також Операція "Фортеця Львів" або як російська ІПСО намагається розсварити українців

Скульптуру облили мастилом

Статую "Впевнена" розмістили у Стрийському парку у рамках Львівського тижня скульптури. Вона була частиною "Скульптурного маршруту" – її розмістили тимчасово. Він мав діяти з 18 серпня до 24 листопада.

В ніч на 23 серпня невідомі облили скульптуру переробленим мастилом. Таке мастило глибоко в'їдається і його дуже важко відмити. Куратор виставки Павло Гудімов разом з комунальниками намагається очистити скульптуру від речовини.

Скульптура у Стрийському парку

Вандали зіпсували статую жінки / Павло Гудімов

Гудімов переконаний, що вандали прекрасно розуміли, яку шкоду можуть нанести скульптурі своїми діями. Також "Впевнену" намагалися підпалити, однак злочинців злякали люди.

В такий спосіб цей акт вандалізму покликаний очорнити мешканців міста та продемонструвати неприйняття сучасного мистецтва в публічному просторі,
– заявив Гудімов.

Наразі правоохоронці проводять перевірку і розв'язують питання правової кваліфікації. Куратор виставки називає інцидент замовленням. Він запевнив, що Львів і Україна ніколи не будуть середньовічною провінцією.

Інші акти вандалізму

  • На Дніпропетровщині місцевий житель поглумився над могилами полеглих захисників. Чоловік поламав флагштоки державних прапорів на кладовищі.
  • Нещодавно у Рівному вандали зіпсували один з муралів, який зображав українку з крилами. Поверх стінопису невідомі написали "Досить".
  • У Дрогобичі люди повалили пам'ятник героєві СРСР, який брав участь у національно-визвольній боротьбі до моменту служби в радянській армії. Раніше влада провела декомунізацію цього пам'ятника.