Пряма трансляція на
Останні випуски

Студенти власноруч створили багі-снігоприбирач: фото

Черкаські студенти власноруч змайструвати снігоприбиральну машину заради того, аби нарешті почистити подвір'я університету. На це їм знадобилися деталі старої автотехніки і півроку часу. Тепер снігові кучугури розгортають за півгодини.

Ідея створити диво-техніку прийшла на думку, коли для університету не знайшлося жодної комунальної машини, аби розчистити доріжки від снігу. Склали його зі всього, що було під рукою: труби знайшли у майстерні, запчастини взяли зі старих автівок та мототранспорту.

Читайте також: Донька нардепа орендувала для гулянки у радянському стилі корпус престижного вишу у Києві, – ЗМІ

Мотор із мотоцикла "Юпітер", а гальма – із Запорожця.

"Сам ківш був зроблений із газового балона, розрізаний, опускається він легко, просто рукою. Щоб лопатами не кидати сніг по території, то розгортаємо саме на багі", – зазначив студент-винахідник Сергій Горьовий.

 Багі-снігоприбирач
Багі-снігоприбирач

Змайстрували снігоприбиральну машину за півроку в університетській лабораторії.

Всі вали на нашому багі виточувалися на токарному станку, шліфувальні роботи проводилися на шліфувальних станках і всі шестерні робилися на фрезерному станку,
– прокоментував студент Іван Біленко.

Ця снігоочисна машина – швидка і легка в управлінні. А ще може прибрати сніг у вузьких вуличках, де не проїде велика техніка.

 Багі-снігоприбирач
Багі-снігоприбирач

Про ідею студентів уже дізналися в кількох черкаських об'єднаннях багатоквартирних будинків. Хочуть і собі таку машину замовити. Винахідники порахували: її собівартість – 30 тисяч гривень. А от скільки коштуватимуть наступні моделі, поки сказати не можуть. Говорять: поки що тривають переговори.

До слова, студенти з Івано-Франківська створили мобільний додаток для смартфонів "Колядник". Програма доступна для завантаження на смартфони з операційною системою Android.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі