Як зазначають, рішення суду стосується активів зрадника і членів його родини. Так, заблокували понад 400 об'єктів нерухомості, серед яких – 350 земельних ділянок загальною площею понад 1200 гектарів.

Дивіться також Любив комунізм, планував держпереворот, наводив ракети: на Запоріжжі затримано депутата-зрадника

Від початку окупації працював на Росію

За даними слідства, колишній депутат входив до складу забороненої партії ОПЗЖ і після захоплення частини Херсонщини одним з перших підтримав російських загарбників.

Гауляйтер Сальдо особисто запропонував йому керівну посаду в місцевій окупаційній адміністрації. Крім того, він призначив зрадника керівником створеної агресором "міжвідомчої комісії щодо контролю за здійсненням перевезень сільгосппродукції".

Таким чином, депутат-зрадник систематично розграбовував майно місцевих аграріїв та організовував вивезення українського зерна до Росії.

Додамо, що рішенням суду було арештовано десятки транспортних засобів колаборанта, 15 банківських рахунків, а також корпоративні права в 5 агрокомпаніях і 3 торгових марках. Загальна сума заблокованих активів становить 500 мільйонів гривень.

Що загрожує зраднику

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ️ частина 5 статті 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ️ частина 2 статті 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Тож, тепер зловмиснику загрожує довічне ув'язнення.

В СБУ додають, що фігурант зараз переховується від правосуддя на тимчасово окупованій частині Херсонської області. Його корпоративні права, торгові марки та банківські рахунки уже передали в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).