Про це стало відомо із засідання Київського апеляційного суду. Адвокати бізнесмена не погоджуються з цим рішенням суду, а сам Коломойський буде лишатися у СІЗО, передає 24 Канал.

Дивіться також Суддя ВАКС проігнорував клопотання про арешт активів Коломойського: як він може виправдовуватись

Коломойському не змінили запобіжку

Судді Київського апеляційного суду вирішили не змінювати запобіжний захід Ігорю Коломойському разом із можливістю внесення грошової застави. Ця сума складає 3,89 мільярда гривень.

Варто зазначити, що сторона захисту просила суд скасувати арешт з альтернативою застави. Адвокати зазначили, що вони очікували "трохи іншого рішення", а також додали, що зараз злочин Коломойського кваліфікують як "службовий злочин", натомість раніше його обвинувачували у "злочині проти власності".

Своєю чергою прокурор клопотав, щоб засідання проводили у закритому режимі. Однак адвокати були не проти, аби воно було відкритим.

Коломойського хотіли взяти на поруки ведучі "1+1"

Українська журналістка та телеведуча "1+1" Наталя Мосейчук зазначила, що Ігоря Коломойського можуть взяти на поруки команда його телеканалу. За її словами, олігарха готові підтримати ексміністр культури Олександр Ткаченко, СЕО каналу Ярослав Пахольчук, телеведучий Юрій Горбунов, а також інші представники телеканалу.

Наталя Мосейчук сказала, що команда "1+1" готова взяти Коломойського на поруки: дивіться відео

Це питання гуманності, і якщо є можливість виявити гуманність колективу, який працював із цим інвестором, її треба виявити. Я добре пам'ятаю, у який період телеканалу Ігор Валерійович зайшов як інвестор. Ми називаємо це "Румунське ярмо". Після цього телеканал стрімко пішов вгору,
– сказала телеведуча.

Мосейчук також відзначила, що Коломойський "не буде імітувати свої хвороби, не буде звозити сюди автобусами якихось прибічників, а під судом ніхто не буде палити шини та калатати діжки".

Крім цього, телеведуча каналу Алла Мазур, яка також була присутня на засіданні, сказала, що бізнесмен зможе бути вдома і водночас це дасть гарантію, що він прибуватиме до суду чи слідчого одразу на вимогу.

Алла Мазур висловилася щодо взяття на поруки Ігоря Коломойського: дивіться відео

Вона також підкреслила, що Коломойський "зірвав плани Путіна, підтримував добровольчий батальйон, поки інший багатий українець закликав до гудків", ймовірно, говорячи про олігарха Рената Ахметова.

Ексміністр культури та колишній гендиректор "1+1 media" Олександр Ткаченко сказав, що в Ігоря Коломойського "є відчуття свободи та справедливості", а також про те, що "Коломойський чи не єдиний зі списку "Форбс" не кричав, а діяв".

Ведучий каналу Ігор Циганик наголосив, що Коломойський – "чи не єдиний, хто завжди дотримувався чесної гри й ніколи не був за корупцію у футболі".

Ведучий Юрій Горбунов підкреслив, що всі працівники каналу "знають, де Коломойський живе, всі його контакти, телефони, тому він точно не втече".

Ярослав Пахольчук відзначив, що Коломойський – "людина скромна, робить багато хороших речей, але не дає про це казати".

Крім цього, активістка Ірма Крат сказала, що вона дає гарантію, що Коломойський залишиться в Україні, і він "допомагав, допомагає і буде допомагати Україні".

"Якщо суддя хоче, щоб Путін заплакав, то Коломойського треба відпустити", – наголосила Крат.

Загалом прохання про віддання на поруки Коломойського просили 15 людей.

Що казав Коломойський під час судового засідання

Ігор Коломойський під час судового засідання прокоментував ті підозри, які йому висунули під час судового засідання. Бізнесмен зазначив, що мовиться "не про уникнення покарання, а про справедливість та право на захист".

Я приїхав до України напередодні виборів (президента у 2019 році – 24 Канал), щоб відновити справедливість, але зараз я в такому стані, що попередні питання не розв'язалися, а вже є нові. Тому я нікуди не збираюся їхати, ховатися. Це фактова справа. Це питання бухгалтерське, експертне та аудиторське,
– заявив бізнесмен.

Олігарх також стверджує, що ця підозра була зроблена нашвидкуруч. Він підкреслив, що з ним за три тижні утримання під вартою ніхто не проводив слідчих дій.

Крім цього, бізнесмен також прокоментував своє українське громадянство. Він сказав, що не знав про рішення щодо цього.

"Начебто як забрали", – сказав він.

Ігор Коломойський розповів про своє українське громадянство / Відео "Радіо Свободи"

Олігарх також пояснив, що йому про це не повідомляли, утім це випливає з матеріалів справи. Він зазначив, що український паспорт не віддавав. Коломойський також вкотре підтвердив, що має також паспорт Кіпру та Ізраїлю.