Дуже напруженою була атмосфера на судовому засіданні щодо незаконного позбавлення Саакашвілі громадянства, передає кореспондентка 24 Каналу у прямому ефірі.

Адвокати клопотали, аби суд не дозволив брати участь представнику президента у цьому судовому засіданні, адже наче він не є офіційним представником Порошенка та не є адвокатом, з яким була підписана угода. Тож сторона обвинувачення вимагала, щоб або Порошенко особисто був присутній на засіданні, або його адвокат, з яким особисто Порошенко уклав цю угоду.

Читайте також: Саакашвілі можуть позбавити легальних підстав перебувати в Україні

Вільні слухачі, що були серед присутніх, кричали "Ганьба!", коли суд відмовив у клопотанні адвокатів.

Сам же Саакашвілі каже, що анкету на отримання громадянства, де містяться неправдиві дані та його підпис, є підробленими. Він запевняє, що особисто свій підпис не ставив, тож і громадянства його позбавили незаконно.

В Адміністрації Президента відверто займаються фальсифікацією документів. Ця анкету (з неправдивими даними – 24) я не заповнював,
– заявив Саакашвілі.

Адвокати також клопотали про перенесення справи, бо не знають, чи законно була обрана колегія суддів. Щоб це з'ясувати, їм необхідні спеціальні документи, як обиралися ці судді. А зазначені дані вони можуть отримали лиш протягом 20 днів. Зрештою, суд перенесли на 16 лютого.

Нагадаємо, президент Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства минулоріч у липні. Мовляв, у заяві на його отримання екс-президент Грузії не згадав про свою судимість на батьківщині. Сам політик стверджував, що такої анкети не заповнював. І подав позов до Порошенка з вимогою повернути громадянство.

1 листопада Державна міграційна служба України відмовила лідерові "Руху нових сил" Міхеїлові Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем.