До урядового законопроекту після першого читання народні обранці внесли майже 400 правок, які повністю змінюють ключові позиції реформи. Йдеться про те, що профільний комітет Верховної Ради пропонує відмовитись від затвердження міжнародних медичних протоколів.

Щоби гарантувати і первинну ланку, і вторинну, і тертинну, і реабілітації, і екстрену медичну допомогу, і паліативну допомогу, – всі мають бути в гарнатованому пакеті. Це призведе до того, що все залишиться, як зараз: ніби гарантують все, а немає коштів, – в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Читайте також: Як подолати неуцтво у медзакладах: недолугі спроби проти закоренілої системи.

Крім того, депутати хочуть скасувати поняття співоплати. Тобто тоді, коли вартість наданої медичної послуги частково покриває держава, а пацієнт доплачує за встановленим тарифом. У той же час збільшили кількість гарантованих державою безкоштовних послуг.

Нагадаємо, що 8 червня Верховна Рада підтримала проект медичної реформи в першому читанні. Законопроект №6327 містить інформацію про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів.