Нове масове поховання в Маріуполі

Це з'ясувати журналісти "Схем", вони проаналізували знімки супутника Maxar, та дійшли до висновку, що ця братська могила виникла ще на початку березня.

Читайте також: "Барвисте поле, яке насправді "сіре": озброєний Сенцов показав фото на тлі неба та ріпака

Раніше радник міського голови Петро Андрющенко у своєму телеграм-каналі розповів, що міськрада отримала інформацію, про поховання на історичного кладовища "Некрополь", це вже друга братська могила маріупольців на цьому цвинтарі.

Фото масового поховання  з супутника за 12 травня
Фото масового поховання з супутника за 12 травня / Фото Радіо Свобода

Журналісти змогли підтвердити цю інформацію та встановили точне місце розташування могили. На супутникових знімках видно дві траншеї. Одна з них сягає понад 30 метрів у довжину. Вдалось встановити, коли з'явилось поховання – на початку березня, але точна дата не відома.


Фото масового поховання з супутника за 9 березня / Фото Радіо Свобода

Точне місце поховання ​

Журналісти "Схем" нагадали, що 10 березня журналістка азербайджанського видання APA TV Ілаге Велієва розмістила на своїй сторінці Facebook відеозапис з братською могилою маріупольців, однак не вказала де вона розміщується. Аналізуючи відео, журналісти "Схем" змогли підтвердити, що мова йде саме про територію поблизу історичного кладовища "Некрополь" у центральній частині Маріуполя.

Місце масового поховання в Маріуполі
Місце масового поховання в Маріуполі / Фото Радіо Свобода

На кадрах з відео видно купол Свято-Микільського кафедрального собору, високу трубу у провулку Левітана, а також дахи підсобних приміщень за парканом.


Відомі місця масових поховань в Маріуполі / Фото Радіо Свобода

Це вже 4 місце масових поховань, яке вдалось знайти в Маріуполі за допомогою супутників. Експерти побоюються, що їх може бути набагато більше.

Зверніть увагу – "Калина" розповів зворушливу історію про сім'ю азовців: дивіться відео