Президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов пояснив 24 каналу, чому це не є правдою. За його словами, Україна експортує близько 70 мільйонів тонн зернових та олійних, а також є номером один серед експортерів соняшникової олії.

Зверніть увагу СБУ назвала зрадників, які допомогли росії викрасти понад 650 тисяч тонн українського зерна

Чому заява путіна це брехня

Країна брехунів виростила не одного такого сина, який може цитувати бог зна що,
– прокоментував експерт.

Він розповів, що навіть у воєнний рік наша країна забезпечила близько 10% від світового експорту пшениці.

Світовий експорт кукурудзи становить близько 180 мільйонів тонн, з яких понад 30 мільйонів тонн постачає Україна. Тобто частка нашої країни складає близько 15%.

Якщо взяти сумарно, то частка України в експорті лише зернових десь близько 12%. А якщо взяти з олійними, то близько 17% Україна постачає світу,
– зауважив Микола Горбачьов.

Україна продовжує нарощувати виробництво. У минулому сезоні ми виростили 107 мільйонів тонн. "У цьому сезоні ми скоротимо виробництво через війну. Через те, що будуть скорочені площі збирання ми очікуємо близько 70 мільйонів тонн", – додав експерт.

Україна має потенціал до 2026 року виробляти близько 115 мільйонів тонн зернових і олійних,
– підкреслив президент зернової асоціації.

За його словами, внутрішнє споживання не збільшується, тому все це зерно піде на експорт.

Прогноз Миколи Горбачьова щодо експорту зерна: дивіться відео

Експорт українського зерна: останні новини

  • У Міністерстві інфраструктури повідомили, що вперше від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну прибуло судно під завантаження.
  • Вранці 7 серпня з портів "Одеса" та "Чорноморськ" вийшов другий караван з українським продовольством. Вони прямують до портів Італії, Китаю та Туреччини та перевозять майже 170 тисяч тонн агропродукції.
  • У Мінінфраструктури сподіваються, що безпекові гарантії партнерів з ООН та Туреччини працюватимуть і надалі. Таким чином експорт продовольства стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку. Там також заявили, що Україні необхідно швидко вивезти 20 мільйонів тонн тогорічного врожаю. Після цього з українських портів можуть розпочати експорт нового зерна.
  • Президент України Володимир Зеленський прокоментував прибуття першого судна з українським зерном. Президент Володимир Зеленський наголосив, що наші принципи у цьому процесі – безперервність і регулярність.

Важливо – Перше судно з українським зерном дісталося берегів Туреччини: дивіться відео