The Daily Mail: терористи, нацисти, FEMEN і зовсім трохи про Кличка


The Daily Mail
не міг оминути теми вибухів біля мечетей, у зв’язку з якими арештовано двох українців. Видання детально описало, за що хлопці потрапили в руки поліції, і в чому їх підозрюють.

На сайті газети також з’явилося повідомлення про те, що одного з цих українців підозрюють у вбивстві мусульманина. Видання обмежується тільки викладом події, ніякої аналітики чи припущень, що в Україні є нетерпимість до інших релігій та рас.

А от у статті, де згадано українця Івана Дем’янюка, який був засуджений за те, що служив у нацистському таборі, емоцій видання не уникло.

В Німеччині зараз триває кампанія щодо оприлюднення імен тих нацистських службовців, які ще невідомі загалу. Плакати з написом «Не дамо їм спокійно померти у їхніх ліжках» (Spät aber nicht zu spät) з’явилися у найбільших німецьких містах.

В контексті опису цієї кампанії Daily Mail описало справу з засудженням Дем’янюка, який помер у 2012 році. За стриманими рядками відчувається нетерпимість до нацистського режиму і тих, хто йому прислуговував.

Daily Mail також згадує про наречену Віталія Кличка Хайден Панетьєрі.

В статті розказано про її непрості стосунки з батьком, і зроблено припущення, що вона може стати дружиною українського боксера.

І звісно, не обійшлося без FEMEN. На сайті викладено відео з протесту FEMENістки проти вироку Олексієві Навальному.


Fox News: українці та кораблі


Fox News
одним з перших подали інформацію, що затриманого в Британії українця звинувачують у вбивстві мусульманина.

Побіжно про Україну згадано у матеріалі про північнокорейське судно Chong Chon Gang. Його затримали у Панамі, оскільки на борту знайшли незаконно ввезену в країну зброю.

Корея намагається довести, що зброя цілком легальна і за її утримання на борту не має бути жодних штрафних санкцій.

Fox News тим часом згадує, що три роки тому Chong Chon Gang уже затримували в Україні, бо на ньому виявили наркотики.


The Guardian: обов’язково згадати про Тимошенко


The Guardian
не був би виданням про політику, якби не написав про Юлію Тимошенко. Виявляється, про екс-прем’єрку покажуть виставу. Її привезуть на Единбурзький театральний фестиваль.

Вистава називатиметься «Хто хоче вбити Юлію Тимошенко?», прем’єра пройде в арт-залі Assembly Roxy за участі доньки ув’язненої чиновниці Євгенії Тимошенко.

У статті є коментар актриси Інес Вурт, що зіграє Юлію Тимошенко. Вона розповідає про жахливі умови перебування Тимошенко у в’язниці.

Також тут є матеріал про затриманих українців. І також The Guardian, як і інші видання, не подає нічого ексклюзивного, окрім загальної інформації, що доступна і на українських сайтах.

А от в матеріалі про те, що одного з цих українців запідозрили у вбивстві мусульманина, The Guardian вразив якісною роботою: інтернет-газета швидко знайшла відомості про вбитого Мохаммеда Саліма, розповіла про те, що його поважали у місцевій спільноті, і однією з перших опублікувала його фото.


ВВС: підозрювані у тероризмі та FEMEN


Так само детально про Мохаммеда Саліма розповіло ВВС.

Звичайно, британська служба новин висвітлювала й інші аспекти справи: про семиденний арешт українців і про три вибухи біля мечетей, які пов’язали в одну справу.

Згадало ВВС також про FEMEN, точніше про те, що учасниця організації Інна Шевченко стала прообразом зображення дівчини Маріанни-символа Франції на французьких марках.


Українські теми в Іспанії насамкінець


Українські діти у Басконії


El Mundo
написав про 500 дітей-нащадків чорнобильців, які провели місяць в Басконії, частині Іспанії, що вважає себе абсолютно автономною.

Серед дітей були українці. Відпочинок у країні Басків зініційовано політиком Ініго Уркуллу, який є одним з головних пропагандистів відділення Басконії від Іспанії.

Випадок з кораблем, затриманим у Панамі, а ще раніше — в Україні, теж видався цікавим для двох головних іспанських газет. El Mundo та El Pais написали про це.

El Mundo також оприлюднив дані кол-центру Міністерства охорони здоров’я та соціального добробуту. Кол-центр відповідає на дзвінки з усієї Іспанії. Переважно, люди телефонують, щоб дізнатися, де можна отримати певну медичну допомогу.

Як виявилося, телефонують не тільки іспанці — загалом кол-центр склав перелік з 46 мов, якими найчастіше просять допомогу. Серед них — українська.