Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, зауваживши, що наразі в Криму залишається більш ніж півтори сотні різних військових об'єктів. Усі вони працюють на війну проти України.

До теми Масована атака по Криму: все, що відомо про криворуку ППО ворогів і відсутність сирен

Що відомо про удар по центру космічного зв'язку

Як наголосив Світан, центр космічного зв'язку – це система управління російськими супутниками, які складають радіонавігаційну супутникову систему ГЛОНАСС. Зокрема, саме з її допомогою окупанти наводять ракети по Україні.

Удар по цьому управлінському механізму має привести до зменшення точності роботи російських ракет. Але загалом на цю систему зав'язано багато механізмів включно з морським та повітряним позиціонуванням,
– сказав Світан.

Зараз триває підготовка до появи в Україні винищувачів F-16. Силам оборони важливо вичистити територію від російських радіотехнічних військ, знищити локатори, системи зв'язку, ЗРК, щоб можна було ефективніше застосовувати F-16.

Вибухи в Криму: коротко

  • 23 червня російська ППО збивала повітряні цілі над пляжами, де відпочивали сотні людей. Внаслідок цього загинули чотири людини.
  • Також Сили оборони завдали удару по центру дальнього космічного зв'язку окупантів, який розташований у селищі Вітіне під Євпаторією. Це – важливий для Росії об'єкт, який забезпечує зв'язок з космічними апаратами. Зокрема й з військовими супутниками.