Російська влада заявила, що Крим нібито атакували балістичними ракетами ATACMS. Очевидці писали у мережі, що у Севастополі було "дуже гучно" та "вікна мало не вилетіли".

Дивіться також У Криму під час атаки не було тривоги: місцеві скаржаться на діряву ППО та безвідповідальність

Наслідки атаки

Як кажуть у російському Міноборони, Крим начебто "був атакований" ATACMS, – "чотири ракети були збиті, ще одна вибухнула над містом".

Майже відразу стало відомо про постраждалих в районі Учкуєвки та у Любимівці. В районі Північна сторона внаслідок падіння уламків загорівся житловий будинок. В районі пансіонату "Лазурь" вогонь охопив приблизно 150 квадратних метрів лісу.

Також у мережі опублікували відео моменту збиття ракети над пляжем на окупованому півострові. На відео не чути звуку сирени, натомість можна побачити паніку людей і нерозуміння того, що відбувається.

Момент атаки у Севастополі: відео

Уламки ракети вбили 4 людини

Спершу підконтрольний Росії глава міста Михайло Развожаєв повідомляв про п'ять жертв. Однак згадом уточнив, що загинули чотири людини, зокрема двоє дітей.

За його словами, за медичною допомогою звернулися 144 людини: 82 з них госпіталізували – 55 дорослих і 27 дітей.

За останніми даними окупаційної влади, шість дітей перебувають у тяжкому стані. Загалом лікарі оцінюють стан тринадцяти осіб як тяжкий.

Своєю чергою Міноборони Росії визнало, що падіння уламків над Севастополем було викликано роботою російської ППО по ракеті, що пролітала.

"Ситуація на Учкуєвці важка, туди відправлені всі бригади швидкої медичної допомоги. Частина людей вже доставлена ​​до лікарні, їм надається вся необхідна допомога", – додав "губернатор".

При цьому ні Розважаєв, ні російське міноборони не пояснили, чому на момент атаки у місті не ввімкнули сирени, які попередили б про загрозу для життя жителів.

Цілі – російські військові об'єкти

Пляжі в Любимівці та Учкуєвці розташовані "в кількох кілометрах" від військового аеродрому Бельбек. Саме звідти злітає бомбити Україну ворожа авіація, але росіяни не закривають пляжі й "прикриваються місцевими жителями, які сидять просто в 1 – 2 кілометрах від цих літаків.