Про це заявив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

За його словами, теперішня "антикорупційна" діяльність багатьох політиків та громадських активістів є димовою завісою, за якою олігархи приховують власні брудні справи.

"Сьогодні серед політпроектів можна "боротися з корупцією". Ми також проти корупції. Ба більше, не на словах, а на ділі. І не раз доводили це і нашими законодавчими ініціативами, і сумлінними одностайними голосуваннями. І це не ми самі себе хвалимо. Цей факт констатують усі незалежні експерти… "Свобода" як єдина ідеологічна сила з цілісною стратегією докорінних змін чудово розуміє, що сама тільки боротьба з окремими проявами корупції системно проблеми не розв'язує. Наша місія — викорчувати коріння корупції, а не стригти її вершки. Боротися треба з причинами, а не з наслідками. А корінь корупції, її причина – це і є олігархія", – зазначив Олег Тягнибок.

Він додав, що депутати-сводобівці зареєстрували у Верховній Раді законопроекти, прийняття яких дозволить повернути до України понад 116 млрд доларів, які олігархи вивели в офшори. Зокрема це ініціативи щодо денонсації Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр та щодо повернення капіталів, що зареєстровані на Кіпрі та в інших офшорних зонах. Але теперішній склад парламенту не зацікавлений в прийняті цих законодавчих актів.

"Олігархія – це зрощення великого злочинного капіталу з державною владою. У результаті це – узаконена корупція, що ми сьогодні й бачимо. А що таке узаконена корупція? Це коли влада ухвалює такі закони і "протягує" такі рішення, які дозволяють абсолютно безкарно, "законно" грабувати державу та людей. Тобто ті, котрі мали би бути слугами народу, стають служками олігархів. Тому в скрутний для України час, замість затягти паски на пузі олігархів, вони, насміхаючись, затягують зашморг на шиї українців", – наголосив лідер "Свободи".

За його словами, план ліквідації олігархії як явища прописаний в актуальній редакції Програми захисту Українців, яку свободівці ухвалили на минулому партійному з’їзді, що відбувся у Києві в суботу.

"Інтереси України і українців для цієї влади бариг абсолютно чужі. Україна для них — панське поле, а українці — кріпаки. Їм наплювати на майбутнє Держави. Їм наплювати на майбутнє наших дітей. Бо їхні діти за кордоном. Вони в Україні не живуть і не житимуть. Але все так не буде. Комуністи теж думали що вони вічні. Сьогодні комуністи на смітнику історії. На черзі — олігархи. Так само, як ми знешкодили в Україні комуністів, буде ліквідовано й породження комуно-комсомольської номенклатури – олігархію. І якщо хтось у цьому сумнівається – нагадаю: донедавна багато хто не вірив і в те, що можна викинути на смітник історії червоних динозаврів", – підкреслив Олег Тягнибок.

Нагадаємо, за даними дослідження Інституту соціальної та економічної трансформації, через офшорні схеми державний бюджет України щороку втрачає від 50 до 65 млрд гривень.