Про це пише видання БезТабу.

Не секрет, що для розгойдування ситуації в Україні Кремль використав не тільки політичні та економічні важелі впливу на народ, але й релігійні.

Священики у церквах УПЦ МП, не просто відкрито підтримували російську агресію в своїх проповідях, від них звучали: заклики людей вступити у "ДНР", взяти у руки зброю і йти вбивати співгромадян.

Представники УПЦ МП продовжують здійснювати свою службу за завданням Кремля в Україні у якості не лише пропагандистів, але як навідників, кулеметників та шпигунів.

Мабуть, найпершим "святим отцем", що зрадив батьківщину, можна вважати служителя Свято-Воскресенського храму отця Віталія, який прихистив у себе в церкві кілька десятків бойовиків.

За кілька тижнів до захоплення терористами Слов'янська в храм прибули "зелені чоловічки" з Росії, очолювані Ігорем Гіркиним. Не ховаючись, вони чистили зброю на порозі церкви і чекали свого "зоряного часу".

Таких батюшок в Україні, на жаль, дуже і дуже багато. Далеко не всі потрапили в поле зору українських правоохоронців, але відповісти перед законом доведеться всім з них. У цьому впевнені джерела Без Табу в правоохоронних органах.

"Відомо, що проти макіївського священика Олексія Левченка 28 квітня 2015 року проти нього порушили кримінальну справу. Його підозрюють у створенні і керівництві терористичної групи", — розповів співрозмовник БезТабу.

А ось протоієрей Свято-Миколаївського храму селища Григорівка, що належить до Макіївки, Свято-Іверського жіночого монастиря Московського Патріархату, знищеного під час боїв за аеропорт імені Прокоф'єва, шпигував на користь "ДНР" та так званого "русского міра".

У матеріалах кримінальної справи йдеться, що отець Олексій вмовляв прихожан розповідати йому про місця дислокації ВСУ, а також про кількість бійців та їх озброєння.

Читайте також: УПЦ МП бореться за душі і гроші, — політолог

Після отримання інформації священик передавав координати і всю інформацію своїм кураторам в "ДНР" — російським ФСБшниками.

"Коли в релігію втручається спецслужба, а самі отці виступають за масові вбивства і намагаються донести до прихожан думку про нерівність народів — це вже злочин", — підкреслив співрозмовник видання.

На цей момент зловмисник переховується від правосуддя у Росії. В Україні отець-зрадник перебуває у розшуку.

"На жаль, подібних йому "діячів" дуже багато. І назвати їх роботу в нашій країні службою церкви надзвичайно складно. Коли в релігію втручається спецслужба, а самі батюшки виступають за масові вбивства і намагаються донести до прихожан думку про нерівність народів — це вже злочин і зараз ми бачимо, як за допомогою релігії ФСБшники і діячі церкви намагаються знову зіштовхнути українців лобами на релігійному грунті, — підкреслив співрозмовник агентства Без Табу.