Хасиди святкуватимуть Рош а-Шана (юдейський Новий рік) з 25 по 27 вересня. Безпековий контроль забезпечать правоохоронці.

До теми Не зважаючи на застереження: перші хасиди почали з'їжджатися Умань

За даними Об'єднаної єврейської общини України, станом на ранок 25 вересня приїхало вже понад 23 000 прочан,
– йдеться у повідомленні.

Зазначають, що фонд імені Рабі Нахмана спільно з владою якісно організували паломництво, правоохоронні органи забезпечили високий безпековий рівень.

Коротко про підготовку Рош а-Шана цьогоріч

СБУ та Національна поліція рекомендували паломникам-хасидам утриматися від візиту до України, оскільки росія може використати приїзд і масове скупчення іноземних паломників для влаштування провокацій. Вочевидь, скасовувати святкування хасиди таки не захотіли.

В Умані на період хасидського паломництва заборонили продаж алкоголю. Також на під'їзді в місто вже діють 5 блокпостів з перевіркою документів і транспортних засобів.

На випадок повітряної небезпеки підготували 21 укриття. Також ті, хто все ж наважаться здійснити паломництво, зобов'язані дотримуватися всіх вимог заходів безпеки.

На цьогорічні святкування в Умані обласна адміністрація очікувала 10 тисяч паломників-хасидів. Про це 5 вересня під час брифінгу заявляв голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Активне прибуття паломників очікували 18 – 19 вересня. Ігор Табурець розповідав, що місцева влада попереджала вірян про небезпеку перебування в Україні. Однак ті, за його словами, розповіли, що в Ізраїлі практично постійна війна, і вони до цього звикли.

Торік на святкування Рош га-Шана до Умані приїздили від 30 до 40 тисяч прочан-хасидів.

Цікаво – як хасиди святкували Новий рік у 2021 році: дивіться відео