Про це повідомило "Радіо Свобода".

Читайте також: "Скільки звідти йде біди для Білорусі": Лукашенко зміцнюватиме кордон з Україною

Таку заяву президент зробив під час відвідин воєнного полігону у Брестській області.

Лукашенко
Олександр Лукашенко

Мінський телеканал СТВ оприлюднив сюжет з відповідними словами політика:

Попри огляд нових зразків виробів воєнної промисловості, Лукашенко повідомив, що усі дорослі громадяни країни зобов'язані вміти користуватися зброєю.

Автомати, пістолети, кулемети і боєприпаси – не дай Боже, війна – ми роздамо у кожну сім'ю. І будемо захищати свою територію разом. Та і дітей виведемо. І старших людей, і жінок. Сім мільйонів осіб отримають зброю, щоб вони могли захищатися,
– заявив лідер Білорусі.

До слова, у країні жорстке законодавство у сфері володіння цивільними зброєю. Женевський інститут міжнародних відносин поставив Білорусь на 91 місце у світі у рейтингу країн за кількість одиниць зброї на 100 громадян. Цей показник для країни становить 6,1, тоді як у Росії він удвічі вищий, у Німеччині – утричі. У лідерах списку Сполучені Штати з показником 120,5.


"Він такий певний, що за нього будуть воювати"

У соцмережах білоруси відреагували на заяви свого президента з сарказмом. У одному з повідомлень йдеться: "Дітям він зброю роздасть, щоб вони захищали його від його ж покровителів. Тих, хто звів його на престол і кому служив, переслідуючи усе білоруське".

У іншому повідомлені – лише цитата із вірша Корнія Чуковського "Тараканіще". Автор вирішив, що до цих рядків і додати нічого.

Витяг із вірша Корнія Чуковського

Нагадаємо, Олександру Лукашенку 64 роки і він 24 роки керує країною, п'ять разів поспіль перемагаючи на виборах президента Білорусі. З п'яти виборів тільки перші, 1994 року, визнані міжнародною спільнотою демократичними. Також Олександр Григорович – почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 2009 року.